seo copywriting co to?

Dziś krótko na temat:

“Jak napisać artykuł pod SEO?”

Chcę Wam przedstawić model pisania artykułów na bloga tak, aby był on wysoko w wynikach wyszukiwania. Nie jest to tak trudne, jak się niektórym wydaje. Wystarczy skorzystać z poniższego gotowca i skopiować ten schemat u siebie. Przydatne zwłaszcza blogerom ale i tym, którzy na stronach firmowych prowadzą poradniki lub blogi.

Model pisania artykułu pod SEO:

 1. Znajdź jedno słowo  kluczowe 3-4 lub więcej wyrazowe np.  “Jak napisać artykuł pod SEO“. 
 2. Napisz artykuł na więcej niż 3000 znaków na temat:  “Jak napisać artykuł pod SEO“.
 3. Napisz każde słowo tytułu wielką literą. “”Jak Napisać Artykuł Pod SEO“.“.
 4. Umieść słowo kluczowe w pierwszym i ostatnim akapicie tekstu.
 5. Umieść słowo kluczowe:
  • w tytule,
  • w pierwszym i ostatnim akapicie,
  • kilka razy powtórz w tekście (nie przesadź bo google tego nie lubi i miej zawsze na uwadze użytkowników. To im ma się “dobrze czytać”). Może (a nawet powinno) ono być w liczbie pojedynczej, mnogiej, odmienione przez przypadki,
  • w atrybucie “alt” obrazków (opis alternatywny obrazka) w kodzie strony wygląda on tak:
  <img src="adres obrazka" alt="Jak napisać artykuł pod seo" />
 6. Użyj synonimów frazy kluczowej. np. “Jak pisać artykuły pod wyszukiwarkę google“.
 7. Pogrub, podkreśl lub pochyl frazy kluczowe w tekście.  Najlepiej wybrać jedną opcję np.
  "Jak napisać artykuł pod SEO".
 8. Umieść frazę kluczową w znaczniku <H1> kodu – jeśli z automatu nie jest przypisany do tytułu. Wtedy masz problem z głowy.
 9. Sformatuj tekst. Użyj wyliczeń, wypunktowań itp. Użytkownicy to lubią i wyszukiwarka również :-).
 10. Opublikuj artykuł i czekaj na efekty :-).

Powyższy model oczywiście najlepiej się sprawdzi, jeżeli pamiętać będziemy o kilku zasadach takich jak wartościowa, unikalna i fachowa treść. Wyszukiwarka Google potrafi już rozpoznać specjalistyczną, rzetelną treść od spamu pisanego na potrzeby SEO. Wyniki wyszukiwania są coraz bardziej dokładne i spersonalizowane. Jeżeli jesteś fachowcem w swojej dziedzinie, to bez obaw. Ważne również, aby wybrać frazę wyszukiwaną ale nie tę z “najbardziej” popularnych. Poszukaj w swojej branży niszy. Mam nadzieję, że skorzystasz z moich porad i już będziesz wiedział jak napisać artykuł pod wyszukiwarkę google.

[pb_builder]

11 thoughts on “Jak Napisać Artykuł Pod SEO?

 1. A skąd pomysł, że każdy wyraz w tytule trzeba napisać z wielkiej litery? To coś naprawdę daje? W tym artykule np. tak nie zrobiłaś 🙂

  1. Ten “element” akurat może nie jest stricte pod wyszukiwarkę i nie ma wielkiego wpływu na pozycje w wynikach wyszukiwania. Wszystkie wyrazy w tytule wielką literą mają np. lepszą klikalność w reklamach Adwords, więc dlatego sugeruję by tak tytułować.

   1. Dziękuję za wyjaśnienie 🙂 Właśnie nigdy wcześniej nie spotkałam się z taką radą, stąd moje pytanie.

 2. Moim zdaniem era pisania tekstów czysto pod SEO już powoli odchodzi w niepamięć. Coraz więcej osób stara się pisać pod użytkownika ponieważ to przynosi większe efekty. Fajny artykuł na ten temat napisał ostatnio Darek http://www.ekomercyjnie.pl/3-malo-znane-szczegoly-opisow-produktow-w-sklepach-internetowych/. Jest w nim opisane, jak powinno się pisać opisy do sklepów, ale tyczy się to również wpisów na blogach i innych tekstów.

  1. W tym temacie przeszłam całe szkolenie :-). Temat dość obszerny faktycznie, a artykuł miał zebrać wszystko w “pigułkę”. Pomyślę o kolejnych wpisach na ten temat.

 3. hmm… z tym pisaniem wszystkich słów z dużej litery, poprawnie taki tytuł będzie wyglądał…?
  H1 – czy WordPress nie używa już tego znacznika w tytule…? i ewentualnie powielenie w tekście H1 ponownie będzie “politycznie poprawne” czy lepiej użyć H2?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *